O Drabinie

I przyśniła się Jakubowi drabina oparta na ziemi, a wierzchołkiem swym sięgająca nieba. (Rdz 28)

Czym jest Drabina?

Z duszpasterstwem młodzieży jest jak z gitarą. Nie wiemy o ile stopni trzeba przekręcić klucz, by gitara była dobrze nastrojona. Wiemy jednak jak powinna brzmieć. Podobnie jak strojąc gitarę będziemy tak długo przekręcali kołki, aż usłyszymy właściwy dźwięk, tak długo w duszpasterstwie sprawdzamy różne propozycje, aż przekonamy się, że znaleźliśmy formę adekwatną do sytuacji i do ludzi, których daje nam Bóg.

Drabina to grupa młodzieży od 3 klasy gimnazjum/8 klasy szkoły podstawowej aż do matury. Tutaj staramy się nastroić ową gitarę, aby usłyszeć właściwy dźwięk, wierząc, że dla każdego człowieka Chrystus ma niepowtarzalne sposoby dotarcia.

Drabina jest miejscem dorastania, uczenia się współpracy i odpowiedzialności, ale też jest to miejsce uczenia się budowania relacji zawiązywania przyjaźni na całe życie. Staramy się, aby w Drabinie codzienność przepełniona była obecnością Boga i aby każdy miał szansę odnaleźć swoją drogę do Niego.

W czasie roku szkolnego organizujemy różne zajęcia i spotkania. W  niedzielę spotykamy się na mszy świętej o godzinie 17.15. Na tej mszy służą nasi ministranci i śpiewa drabinowa schola. Po mszy jest otwarte spotkanie dla wszystkich oraz wspólne nieszpory. W ramach duszpasterstwa prowadzimy dwuletni kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Organizujemy również cotygodniowe spotkania tematyczne dotyczące wiary, liturgii oraz spotkania biblijne. Zapraszamy również ciekawych gości, którzy prowadzą spotkania na różne aktualne tematy.

Organizujemy wspólne wyjazdy na ferie i wakacje. Poza tym w ciągu roku organizujemy wspólny wyjazd integracyjny na początku roku szkolnego i wyjazd majówkowy. W wolnych chwilach organizujemy spontaniczne wyjazdy rowerowe i spacery.

Jak do nas dołączyć?

Generalnie wystarczy chcieć. Poza tym trzeba być w odpowiednim wieku, czyli w gimnazjum lub szkole średniej. Przynależność do Drabiny kończy się wraz z ukończeniem szkoły średniej. Jeśli chcesz dołączyć do Drabiny, a nie wiesz, jak się za to zabrać, zajrzyj na nasz plan zajęć i znajdź sobie spotkania, w których chcesz uczestniczyć. A potem po prostu przyjdź. Dobrym momentem na poznanie i wejście w Drabinę są niedzielne spotkania po mszy i nieszporach. Są one zupełnie luźne, więc bardziej sprzyjają poznaniu kogoś z duszpasterstwa i zagadnięciu.

Zawsze można skontaktować się z duszpasterzem przez stronę Drabiny.

michal2 plakat

 

Duszpasterstwo to przede wszystkim ludzie:)